Friidrett – stevner, løp, stafett

Friidrettssesongen fortsetter med flere stevner, løp og stafett i august.

Verdal FIK inviterer til Sprek Elveløpet torsdag 22. august kl 18.00. Løypelengde 5 km. Mer info her: Sprek elveløpet 2019

På torsdag blir det stafett i martnasgatene på Steinkjer. De som ønsker å være med melder seg på til Ellen innen tirsdag kveld.

Mer info om stafetten her: NTE Steinkjerstafetten2019_helside (003)[19207]

Til helga er det Midt-Norsk Mesterskap i friidrett på Øverlands Minde i Stjørdal for klassene 15 år t.o.m. senior. Stevne også for 11-14 år.

Invitasjon og mer informasjon finner du her: Innbydelse Åpent Midt-Norsk mesterskap 2019[19206]  Påmelding via Min Idrett.

Søndag 11. august er det Follahei-løpet. Ta turen som trim eller delta i konkurranseklassen! Mer info her: Follaheiløpet 2019, innbydelse[18695] Påmelding direkte til arrangøren.

Innherredskarusellen er en serie stevner med lav terskel og høy trivsel. Alle kan delta! I følge terminlista er det stevner her:

12.08: Inderøy – banestevne

23.08: Beitstad – banestevne

28.08: Ogndal – hopp og kaststevne, Guldbergaunet

22.09: Henningvola – tomannsstafett

16.10: Steinkjer – innendørs

Påmelding til disse stevnene direkte til arrangørene.

Følg med på hjemmesidene til arrangørene, fb, eller ta kontakt med trimgruppa v Ellen for mer info om de ulike arrangementene.

Relaterte artikler

2-mannsstafett Henningvola 25.08.26

Velkommen til terrengløp for de minste og 2-mannsstafett fra 6 år og oppover.  

Innbydende rekkehusleilighet med to soverom | Like ved barnehage og skole | Varmepumpe (2023)

Innbydende rekkehusleilighet med to soverom | Like ved barnehage og skole | Varmepumpe (2023)

Oppstart prosjektet “Senior – ilag”

FØRSTE TREFF og oppstart for “SENIOR-ILAG” Lørdag 1. August kl. 11.00 på Kulturscenen Vårt Hjem i Steinkjer Helsedirektoratet har innvilget midler til Frivilligsentralen for å…